Sprawdź nasz asortyment!
Dowiedz się więcej o produkcie
Odwiedź nas na

Bramy garażowe

W naszym asortymencie dostępne są następujące rozwiązania:

  • bramy uchylne (nieocieplone i ocieplone – do obiektów ogrzewanych)
  • bramy dwuskrzydłowe (nieocieplone i ocieplone – do obiektów ogrzewanych)
  • drzwi wejściowe

Na życzenie Klientów montujemy w bocznej ścianie obiektu lub w skrzydle bramy dodatkowe drzwi, a także wprowadzamy okna bądź przeszklenia na całej szerokości bramy.Proponowane udogodnienia doświetlają budynek i zwiększają funkcjonalność garażu.

W jaki sposób działają modele uchylne?

Przy tym modelu zastosowany został praktyczny, wysokoprężny system otwierania, który wyróżnia się łatwą obsługą. Wykorzystane rozwiązanie pozwala – w zależności od wielkości oraz masy – dostosować ilość sprężyn w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Oznacza swobodne unoszenie w górę i lekkie opadanie w dół.

Za płynną pracę mechanizmu odpowiada także właściwy montaż sprężyn. Ulokowanie ich po obu stronach w dolnych rogach unosi bramę, zaś umieszczenie rolek pod obu stronach w górnych rogach zapewnia łatwe przesuwanie się po prowadnicach zamontowanych w suficie budynku.

Jako producent bram garażowych dbamy o komfort podczas stosowania naszych rozwiązań. Udało nam się wypracować model konstrukcji, która nie wymaga wysiłku oraz dużej mocy wkładanej w otwieranie i zamykanie. Istnieje także możliwość wyposażenia układu w automatykę sterującą BFT bądź SOMFY.

Konstrukcja:

Ościeżnica powstała na bazie ocynkowanych profili zamkniętych o wymiarach 60x50mm, zaś skrzydła wykonano z tego samego materiału o rozmiarach 30x40mm i grubości 1,5mm. Dodatkowo konstrukcja została wzmocniona poprzez zastosowanie dwóch poziomych poprzeczek także wykonanych z profili 30x40mm.

Stosujemy wysokiej jakości wypełnienie zarówno przy modelach uchylnych, jak i dwuskrzydłowych ocieplanych. Wewnętrzną stronę konstrukcji wypełnia panel PCV oraz warstwa styropianu o grubości 2cm (na specjalne zamówienie także o grubości 13cm). Zewnętrza strona została wykonana z blachy trapezowej i akrylowej w odcieniach z palety RAL.

W przypadku modeli nieocieplonych wypełnienie wykonane jest z blachy trapezowej bądź akrylowej w odcieniach z palety RAL.

Dane techniczne
szerokość długość wysokość przodu wysokość tyłu wysokość wjazdu
dowolna dowolna dowolna dowolna dowolna

Bramy Garażowe uchylne od producenta knapstal: Cechuje je łatwość otwierania jak również bezpieczeństwo użytkowania. Zastosowane w mechanizmie bramy sprężyny po obu stronach doskonale równoważą ciężar całej konstrukcji, co ma wpływ na bezawaryjne funkcjonowanie całej bramy, a także powoduje, iż zamykanie i otwieranie nie wymaga użycia dużej siły. Wszystkie bramy uchylne posiadają standardowe zamknięcie w postaci zamka, który umieszczony jest w centralnej części bramy i współpracuje on z systemem ryglowania.